29 Ocak 2023 Pazar

SAĞLAM BİR İLİŞKİ İÇİN SORMANIZ GEREKEN SORULAR NELER?

İlişkinizin temellerini sağlam atmak istiyorsanız sevgilinize bu soruları sormanız gerekiyor...


  • 13 Eylül 2020 Pazar

Ailenle ne kadar yakınsın?

Uzmanlara göre, partnerinize ailesi hakkında sorular sormak ve aralarındaki yakınlık ilişkisini öğrenmek çok önemli. Çünkü bu soruları sormak, çiftler arasında güven ve duygusal bağ kurmaya yardımcı. Partnerinizin ailesi hakkında bilgi sahibi olmak aynı zamanda karşınızdaki kişinin davranışlarını daha kolay anlamanızı da sağlar.

Benimle hangi konuda konuşmakta zorlanıyorsun?

Her çiftin birbiriyle konuşmaktan çekindiği konular vardır. Bunların neler olduğunu ve partnerinizin neden bu konuları konuşmaktan çekindiğini öğrenmeniz ilişkinizin güven temellerini sağlamlaştıracaktır. Başta bu konuları konuşmak size biraz zor gelebilir fakat ilişkinizin sağlığı için partnerinizi dinlemenizi öneririz.

Yaptığın şeylerden en çok hangisiyle gurur duyuyorsun?

Partnerinizin en çok gurur duyduğu başarısı, onun hayattaki hedefini anlamanıza yardımcı olur. Bu, karşınızdaki kişiye hayattaki amacını sormanın farklı bir yoludur.

Bizi bir arada tutan şey sence ne?

Kimse karşısındaki kişiden 'Beni ne kadar seviyorsun?' veya 'Bu ilişki nereye gidiyor?' tarzında sorular duymaktan hoşlanmaz. Bu soru ise daha yumuşak ve genel bir sorudur. Alacağınız cevap ile partnerinizin, ilişkinizin geleceği ve sizin hakkınızda neler düşündüğünü anlayabilirsiniz.

Hafızanda yer edinmiş en kötü anın ne?

Bu soru aynı aile konusunda sorduğunuz soru gibi ilişkinizdeki samimiyeti artırmaya yarayacak bir sorudur. İnsanlar güzel anıları hakkında konuşmaktan hoşlanırken kötü anılarını gözardı etme eğilimindedirler. Kötü anılar hakkında konuşabilmek karşı tarafın kalbine açılan bir pencereden girmekle eşdeğer sayılabilir.En son ne için ağladın?

Aynı bir önceki soru gibi bu da partnerinizin hafızasında kötü yer edinmiş anıları anlamanıza yardımcı olur ve bunlar hakkında konuşmak ilişkinizdeki güven ortamını artırır.

Değiştirebilecek olsan kendinde hangi özelliğini değiştirirdin?

Bu soruya alacağınız cevap sayesinde partnerinizin kendindeki olumsuz özelliklerinin ne kadarının farkında olduğunu anlayabilirsiniz. Aynı zamanda bunları düzeltmek konusunda ne kadar gönüllü olduğunu da görürsünüz.

Eğer yaşayacak son 6 haftan kalsaydı ne yapardın?

Bu soru partneriniz kendisi için en önemli şeyleri düşünmesini sağlar. Vereceği cevap sayesinde kalbinin derinliklerinde yatan isteklerini ve amaçlarını öğrenmeniz kolaylaşacaktır.

Senin için mükemmel bir günü tanımla.

Herkesi mutlu eden şeyler farklıdır ve bu soru sayesinde partnerinizi mutlu edecek şeyleri öğrenirsiniz. Partnerinizin isteklerini ve ihtiyaçlarını öğrenmeniz önemlidir ve aynı zamanda bunları öğrenmek aranızdaki bağı güçlendirir.

Şu an şükrettiğin 5 şey nedir?

Bir insanın sahip olduklarına şükretmesi, etrafındaki insanlardan, işinden, ailesinden ve daha birçok şeyden memnun olması anlamına gelir. Partnerinizin müteşekkir olduğu şeyleri öğrenmek onun değer verdiği şeyleri anlamanıza yardımcı olur.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *