29 Ocak 2023 Pazar

DOĞAL BİR MAKYAJ İÇİN NELER YAPILMALI?

Yumuşak ve pastel tonlar kullanarak harika bir doğal görünümlü makyaj yapmak mümkün.


  • 14 Eylül 2020 Pazartesi

Mükemmel cilt tonu:

Cilt tonunuzu eşitlemek için fondöten, pudra ve kapatıcı kullanın. Ama, önemli bir kuralı unutmayın: kendinizi bronzlaştırmak için daha koyu bir fondöten uygulamayın. Ayrıca, cildinizin kendi tonundan daha koyu olan kapatıcıları tercih etmeyin, yani cildinizin tonuyla aynı tonda kapatıcı kullanın.

Kalın kaşlar:

Kaşlarınızı, göz farı, göz kalemi veya rimel kullanarak doldurarak daha dolgun görünmesini sağlayın. Kaş renginizin saç renginizi yansıtması gerektiğini unutmayın; sarışınlar açık kahverengi kaş rengi kullanmaya, esmerler zengin koyu tonlar kullanmaya uygundur.

Gözlere odaklanın:

Gözlerinizi açık kahverengi göz kalemi ile belirginleşirin veya kirpik köklerine biraz kahverengi göz farı uygulayın. Ardından, bir fırça kullanarak çizgileri karıştırın. Göz kapaklarına hafif nötr bir gölge uygulayın ve kirpiklerinizi belirginleştirmek için kahverengi veya siyah bir maskara kullanın.

Hassas allık:

Bej-pembe allık genellikle allıkların en doğal görünen hali olarak kabul edilir. Büyük ve yumuşak bir allık fırçası, allığı uygulamak için en iyi seçimdir. Ayrıca allığı boynunuzun yan tarafına sürmek için de kullanılabilir. Unutmayın: gülümsediğinizde öne çıkan alanlara allık sürmelisiniz.

Parlak dudaklar:

Doğal görünümlü bir makyaj için bile olsa dudaklarınızı unutmamalısınız. Sıcak renklerde ruj veya dudak parlatıcısı tonlarını seçin ve makyajınızın daha doğal görünmesini sağlamak için parmaklarınızla uygulayın.

Mükemmel 'nude' makyaj:

Makyajın altın kuralı, ana vurgunun ya dudaklarda ya da gözlerde olması gerektiğidir. Nude makyajda ise hem gözlerinizi hem de dudaklarınızı vurgulayabilir ve harika görünebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *