29 Ocak 2023 Pazar

STİL SAHİBİ KADINLARIN ALIŞKANLIKLARI

Stil sahibi olmak, insanların sizin tarzınıza uyacak bir parça gördüğünde aklınıza sizin gelmesidir. Şık olmanın, sizin diğer sıfatlarınızdan biri haline gelmesidir. Peki stil sahibi kadınların özelliği nedir?


  • 20 Eylül 2020 Pazar

Basicler konusunda ustadırlar:

Beyaz tişört, siyah pantolon, stiletto gibi gardırobunuzdan eksik etmemeniz gereken basic parçaları bir arada kullanma konusunda uzmanlaşmışlardır. 

Kıyafetlerini yıkama ve kuru temizleme için sınıflandırırlar:

Kıyafetlerinizi bir kenara fırlatıp unutmaktansa günlük olarak sınıflandırma alışkanlığı edinin. Böylelikle en sevdiğiniz bluzu alıp giymeye kalktığınızda üzerindeki korkunç lekeyi görüp kötü bir sürprizle karşılaşmazsınız.

Gömlekleri pantolon eteklerin içine sokarlar:

Gömleği içe sokmak bir sanat biçimi ve doğal olarak ‘moda kadını` bunda bir uzman. Çabasız şıklık için ‘Styling 101` ile başlıyorsanız derse gömleğinizin yarısını pantolonunuzun içine sokarak girmenizi öneririz.

Kıyafetlerini bir gece önceden hazırlarlar:

Sokakta gördüğünüz şık kadınlar, öyle görünmek için gerçekten çabaladılar. Ve her şey, sabah panik içerisinde koşuşturmaktansa bir gece önceden kıyafetlerini hazırlamaları ile başladı.

Doğru iç çamaşırları seçerler:

Stil sahibi kadınlar, mükemmel görünümün temelinin doğru iç çamaşırları olduğunu bilirler. Gereken desteği sağlayabilen doğru sutyen ve külotlar ile giysilerinizin kumaşına ve vücudunuzun siluetine göre planlı bir şekilde hazırlanın.

Ceketlerini omuza atarlar:

Ceketlerinizi kollarınıza geçirerek giymekten vazgeçin ve onu omuzlarınıza atın. Bu fonksiyonellik değil, moda.

Boyfriend jeansleri topuklularla kombinlerler:

Evet, Boyfriend jeans havalı; ama onu asıl havalı yapan topuklular ve mücevherler gibi detaylar. Detayları asla küçümsemeyin.

‘İyi’ kıyafetleri ile asla tembellik yapmazlar:

Şık kadınların giysileri neden mi hiç kırışmaz? Çünkü ipek elbiseleri ile kanepeye uzanmazlar. Üzerinizi değişin ve en sevdiğiniz eşofmanlarınızı giyin ve bu şekilde tembellik edin.

Kişisel tarzlarına bağlı kalırlar:

Şık kadınlar, trendlere asla boyun eğmezler. Gardıroplarında daima göze çarpan ve işe yarayan klasik parçalar bulunur; bu yüzden her zaman giyecekleri bir şeyleri vardır.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *