26 Ocak 2022 Çarşamba

KAVGA SAHNELERİNİN EFSANE OYUNCUSU MEHMET YAĞMUR ÖLDÜ

Oynadığı 110 sinema filminde birçok kaza geçiren, ölümlerden dönen Mehmet Yağmur, yakalandığı Kovid - 19 nedeniyle hayatını kaybetti.


  • 07 Ekim 2020 Çarşamba

Türk sinemasının iyi karakter oyuncularından.30 yıl boyunca birçok tehlikeli sahnede çeşitli badireler atlattı. Ama ne yazık ki  koronaya 3 günde yenik düşerek hayatını kaybetti.

'Bin Yıllık Yol' adlı sinema filminde kavga sahnelerinde rol alacak bir oyuncunun sete gelmemesi üzerine yönetmen Yılmaz Duru'nun "Mehmet, seni oynatalım" demesiyle sinemaya merhaba dedi. Birçok filminde başrol oyuncuların savurduğu yumruklar yanlışlıkla yüzüne gelen ve çeşitli set kazaları yaşayarak ölümlerden dönen Yağmur, geçtiğimiz günlerde yaşadığı Malatya'da Kovid - 19'a yakalandı. 78 yaşındaki Mehmet Yağmur, tedavisinin 3'üncü gününde hayatını kaybetti.

Bir röportajında film setlerinde atlattığı badireleri şöyle anlatmıştı; "Gözüm karaydı. Atla atla, düş düş, vur vur, kır kır, hiç korku yoktu. Kavganın A'sından Z'sine her şeyini biliyorduk. Nereden vurursun, nereden gidersin bunu bilemezsen olmaz, çekemezler. Onun için bir kariyerimiz vardı. Orayı da koruyabildiğimiz kadar koruduk. Gerçek dayak yediğim filmler de oldu. Yılmaz Köksal kazara ayağı kaydı gözümün altına bir yumru attı. Gözümün çıktığını sandım. 'Malkoçoğlu' filmini çekerken ölümlerden döndük. Köprüden bizi aşağı atma sahnesi vardı. 'Camoka' vuruyor, Cüneyt Arkın'ı ve bizi suya atıyor, Dalaman Çayı'na... Dalaman Çayı'nın derinliği yarım metre, altı da betondu. 15 metreden aşağı düştük. İpi kestiler, patır patır düştük ve canlı çıktık. O kadar işimiz serti. Şu an ki aklım olsa bir tanesinde bile oynamazdım, canınla dövüşüyorsun."

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *