29 Ekim 2020 Perşembe

UÇAK FIRTINANIN ORTASINDA KALDI

Ankara-İstanbul uçuşunda Pegasus firmasına ait uçak fırtınanın ortasında kaldı.Uçuşlarda gecikmeler yaşandı, iniş yapacak uçaklar dakikalarca havada tur attı.


  • 09 Ekim 2020 Cuma

İstanbul’daki yoğun yağış hava trafiğini olumsuz etkiledi. Pek çok uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapamayıp, İstanbul üzerinde turlar atarken kimi uçaklar Sabiha Gökçen’i teğet geçerek Ankara’ya iniş yaptı. En büyük kabussa saat 22.00’de Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan Pegasus’un PC2675 numaralı uçuşunda yaşandı.Normalde 23.00’de inmesi gereken uçak İstanbul üzerine geldiğinde bir türlü iniş yapamayarak manevra yapmaya başladı.

Sabiha Gökçen havalimanına iniş yapamayan uçak İstanbul üzerindeki turlarında şiddetli fırtınaya yakalandı. Şimşekler ve sarsıntılarla arasındaki yolculuk tam 1 saat 59 dakika sürdü. Kayıtlara göre aynı güzergahta bir gün önceki sefer 41 dakika sürmüştü.

Ne var ki tek sorun uçuşun uzunluğu değildi. Uçak 12.17’de nihayet Sabiha Gökçen’e iniş yaptığında fenalaşan ve yaralananların olduğu görüldü. İnişin hemen ardından sağlık ekipleri hemen ambulansla yaralıların yardımına koştu.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *