25 Ekim 2020 Pazar

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ MARKASI ARZUM, HALKA ARZ EDİLİYOR

Türkiye’nin 54 yıllık elektrikli ev aletleri şirketi Arzum, şirket paylarının halka arzı kapsamında izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurdu.


  • 15 Ekim 2020 Perşembe

1966’dan bu yana faaliyet gösteren Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, internet sitesinden yaptığı açıklamayla, şirketin halka arzı kapsamında aracı kurum olarak Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin yetkilendirildiğini duyurdu.

 

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, değişen tüketici beklentileri ve teknolojik gelişmelerin ön plana çıktığı sektörde Arzum’un köklü markası, tüketiciye yakınlığı ve yenilikçi ürünleriyle öncü konumunu sürdüreceğine inancının tam olduğunu ifade etti.

 

Kolbaşı, bugüne kadar iki kez özel sermaye fonu yatırımı aldıklarını, 6 adet özel sektör tahvil ihracı gerçekleştirdiklerini ekleyerek şirketin kurumsal yönetim kültürü ve şeffaflık ilkeleri sayesinde halka arz için önemli bir hazırlık sürecinden geçtiklerini belirtti.

 

Kolbaşı Ailesi’nin çoğunluk hissedar olduğu Arzum, gıda hazırlama, pişirme ve kızartma, içecek hazırlama, temizlik, kişisel bakım, ütü olmak üzere altı ürün kategorisinde 250’den fazla ürününü iç piyasada satışa sunuyor ve dünyanın 35’e yakın ülkesinde 10 milyon eve ulaşıyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *