21 Ekim 2021 Perşembe

İZMİR’DE KAYIP HAYVANINIZI BU PLATFORMDAN BULABİLİRSİNİZ. GÖREN DUYAN

İzmir depreminin ardından pek çok kişi evcil hayvanlarını kaybettiğini dile getirdi. İşte o ilanları görebileceğiniz veya kendi ilanınızı yayınlayabileceğiniz bir platform bulunuyor.


  • 01 Kasım 2020 Pazar

Cuma günü İzmir'in Seferihisar açıklarında gerçekleşen 6,6 şiddetindeki deprem, son açıklanan sayılara göre 58 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine enden oldu. 896 kişinin de yaralanmasına neden olan deprem nedeniyle özellikle İzmir'in Bayraklı ilçesinde ve diğer ilçelerde bazı binalar yıkıldı.

 

Ancak gerçekleşen depremin verdiği tek zarar insanlara da değildi. Depremin ardından pek çok evcil hayvan kayboldu ya da maalesef enkazın altında kaldı. Evcil hayvanlarını kaybeden sahipler sosyal medya üzerinden bir şekilde seslerini duyurmaya çalışsa da bir ilanın sosyal mecrada yayılması zor olabiliyordu.

2017 yılından bu yana ücretsiz bir şekilde yayında olan sosyal sorumluluk projesi Gören Duyan, özellikle İzmir depreminin ardından evcil hayvanlarınız için yardım bulabileceğiniz bir platform olabilir.

 

Platform, İzmir depreminin ardından pek çok kayıp evcil hayvan ilanına ev sahipliği yapmaya başladı. Platformda mevcut ilanlardaki evcil hayvanları bulmaya yardımcı olabileceğiniz gibi kendi evcil hayvanınızı kaybettiyseniz ya da bir evcil hayvanın sahibini arıyorsanız da bir ilan oluşturabilirsiniz. Tabii platformda evcil hayvanınızın veya sahibin bulunmasını sağlamak için platformun daha çok kişiye ulaşması gerekiyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *