06 Aralık 2021 Pazartesi

7000’E ALDI, 70,000’E SATTI

Kahramanmaraş'ta yaşayan bir vatandaş, 7,000 TL'ye hurda bir araç aldı. Aracın neredeyse tamamını baştan yapan vatandaş, çalışmalar sonucunda bu hurda aracı, 70 bin TL'ye sattı. Hurda aracın son hali, günümüz teknolojilerinin pek çoğunu içeriyor.


  • 11 Kasım 2020 Çarşamba

Kahramanmaraş'ta oto anahtarcılığı yaparak yaşamını sürdüren Mehmet Özkan isimli bir vatandaş, 7 bin TL karşılığında hurda bir araç aldı. Aracı tamamen gözden geçiren Özkan, daha sonra bu aracı satmaya karar verdi. Aracını satışa çıkaran vatandaş, 70 bin TL karşılığında da aracını sattı.

Özkan, hurda halde aldığı aracın önce motor aksamını düzenledi. Bundan sonra da işi biraz şova döken vatandaş, günümüz araçlarında yer alan gelişmiş teknolojileri, bu hurda araca bir bir ekledi. Yaptığı çalışmalar sonucunda aracı yepyeni bir hale getiren Özkan, hurda aracına açılır tavan, start stop butonu ve otomatik yan ayna gibi teknolojilerle doldurdu. Özkan, çalışmaların iki ay sürdüğünü ancak buna değdiğini söyledi.

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Özkan, eski model araçlara ilgi duyduğunu söylüyor. Daha önce de benzer şekilde eski araçlar aldığını belirten Özkan, süreç içerisinde yakın arkadaşlarından destek göremediğini ancak proje sonunda herkesi şaşırtmayı başardığını ifade ediyor. Mehmet Özkan, aracı değerini bilecek birisine sattığını söylüyor.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *