06 Aralık 2021 Pazartesi

Üzüm çekirdeği yağı: Cilde faydaları inanılmaz!

İçinde bulundurduğu antienflamatuvar, antimikrobiyal ve antioksidan özellikleri, diğer özellikleri olan omega zinciri yağ asitleri ve E vitamini ile birleşince üzüm çekirdeği yağını cilt için popüler bir bileşen haline getirir.


  • 03 Temmuz 2020 Cuma

 

Üzüm çekirdeği yağı, preslenmiş üzüm tohumlarından elde edilir.

Cildiniz için faydaları 

Üzüm çekirdeği yağının kanıtlanmış antimikrobiyal özellikleri nedeniyle, bazı insanlar bunu akne problemlerini tedavi etmek için kullanır.

Üzüm çekirdeği yağı, cildinizin elastikiyetini ve yumuşaklığını arttırdığını iddia eden diğer bazı bitkisel bileşenlerle birlikte test edildi.

Araştırma, bileşenin; cildin nemini ve yumuşaklığını artırdığını gösterdi.

Üzüm çekirdeği yağı cildinizdeki E vitamini ve C vitamininin daha verimli olmasına yardımcı olur ve cildinizi korumada etkilidir.

 

Üzüm çekirdeği yağı cilt tonunu eşitler 

Üzüm çekirdeği yağı, proantosiyanidin adı verilen güçlü bir antioksidan bileşen içerir. Bu antioksidan, cildinizde sürekli kullanıldığında cilt tonunu eşitler.

Üzüm çekirdeği yağı cildinizi güneşten koruyabilir 

Üzüm çekirdeği yağındaki güçlü antioksidanlarının yanı sıra cildiniz başka bir yararı daha var. Yaz aylarında maruz kaldığımız güneşin zararlı UV ışınlarının, cildimize zarar vermesini engelliyor.

 

Nasıl kullanabilirsiniz? 

Saf üzüm çekirdeği yağı satın alabilir ve saf formunda yüzünüzde serum olarak kullanabilirsiniz

Bunun yanı sıra, sevdiğiniz nemlendirici yüz ve vücut kremlerinde bir damla üzüm çekirdeği yağını karıştırmak, nemi cildinize hapsetmeye yardımcı olur.

Yüzünüze üzüm çekirdeği yağı uygulamadan önce cildinizin bileğiniz veya ayak bileğiniz gibi daha az görünür olan bir yerinde testi yapın. Leke testinden sonra yağa tepki vermediğinizden ve cildinizin buna tolere edebileceğinden emin olmak için 24 saat bekleyin.

 

.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *