16 Ocak 2021 Cumartesi

DEVLET BİP'E GEÇTİ

WhatsApp'ın büyük tartışma yaratan yeni kullanıcı ilkelerinin ardından platform oldukça büyük tepki çekmişti. Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı çalışanlarının bundan sonra BİP kullanacağı açıklandı.


  • 11 Ocak 2021 Pazartesi

WhatsApp geçtiğimiz günlerde yeni bir kullanıcı ilkeleri kararı almış ve bu kuralları kabul etmeyenlerin uygulamayı kullanamayacağını açıklamıştı. Bu karara çok sert tepkiler gelirken WhatsApp'ın alternatifleri de popüler hale geldi. 

 

Cumhurbaşkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı da artık basın mensuplarıyla olan gruplarını Turkcell'in BİP uygulamasına taşımaya karar verdiklerini açıkladı. Uygulamanın pazartesi başlayacağı ifade edildi.

WhatsApp yerine BiP

WhatsApp'ın gizlilik kaygılarına neden olan yeni kuralları nedeniyle Cumhurbaşkanlığı iletişim grupları, yarından itibaren Turkcell'in şifreli mesajlaşma uygulaması olan BiP'e geçecek. BiP kullanmak için Turkcell kullanıcısı olmak gerekmiyor.

 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, WhatsApp'ın mahremiyet açısından kaygı yaratan yeni düzenlemesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da WhatsApp'tan ayrıldığı belirtildi. 

 

 

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *