28 Şubat 2021 Pazar

DOĞAN CÜCELOĞLU VEFAT ETTİ

Ünlü Psikolog Yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu İstanbul Beşiktaş'taki evinde yaşamını yitirdi.


  • 16 Şubat 2021 Salı

Ünlü psikoloğun eşi Yıldız Cüceloğlu bir süreliğine dışarı çıktı. Eve döndüğünde Doğan Cüceloğlu'nun hareketsiz olduğunu gördü. Eve giden sağlık ekipleri 83 yaşındaki Doğan Cüceloğlu'nun yaşamını yitirdiğini belirledi.


Doğan Cüceloğlu'nun kesin ölüm nedeni yapılacak inceleme ile netleşecek.

Baş sağlığı mesajları 

Duayen profesörün ölümü büyük üzüntü yarattı. İletişim Başkanı Altun, "Maarif, iletişim ve psikoloji alanlarının duayeni Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun ani ölümü hepimizi derinden sarstı. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun" mesajını yayınladı. 

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı: "Değerli bilim insanı Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu’nun ani vefatını, üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyorum."

DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

1938 yılında Mersin Silifke'de dünyaya gelen Doğan Cüceloğlu, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun oldu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji doktorasını tamamlayan Cüceloğlu, Hacettepe ve Boğaziçi üniversitelerinde görev yaptı.
1980-1996 yılları arasında California Eyalet Üniversitesi'nde çalışan Cüceloğlu, çok sayıda bilimsel makale ve kitap yazdı.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *