26 Ocak 2022 Çarşamba

ANADOLU YAKASINA GEÇMEK İÇİN 400 DOLAR VİZE ÜCRETİ ALDI

İddiaya göre bir taksici Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası’na geçen bir turistten vize parası adı altında 400 dolar aldı!


  • 12 Ekim 2021 Salı

İYİ Parti'li İbrahim Özkan, İstanbul Büyükşehirler Belediye Meclisi’nin ekim ayı toplantısının dün yapılan birinci oturumunda, bir taksi şoföründen duyduklarını anlattı.

Özkan, yabancı bir profesörün Anadolu Yakası’na geçmek için taksiye bindiğini ancak yolculuk sırasında benzeri görülmemiş bir dolandırıcılığın kurbanı olduğunu iddia etti.

İYİ Parti'li Özkan yaşanan olayı şöyle anlattı;

"Gideceği oteli söyleyince taksi şoförü ‘Taksiyle Anadolu Yakası’na geçebilmemiz için önce vize almamız gerekiyor. Ben sizin için alırım, siz hiç zahmet etmeyin. Bedeli de kişi başı 400 dolar’ diyor. Söylediklerinin inandırıcı olabilmesi için de karakolun önüne geçiyor. Hatta hoca konferansa geç kalınca bu durumu konferansa düzenleyenlere anlatıyor. Yaptırım yok. O dolandırıcılığı yapmış olan arkadaş taksicilik yapmaya devam ediyor ve İstanbullu taksicileri temsil ediyor. O yüzden taksicilerin başkanına diyeceğim şudur, öncelikle kendi kendinizi düzeltmeniz lazım.”

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *