26 Ekim 2020 Pazartesi

MEĞER AKŞENER MANSUR YAVAŞ'I İSTEMEMİŞ FAKAT ENGEL DE OLAMAMIŞ!

Genel Başkan Meral Akşener'in bilgisi dahilinde kara listeye alınan isimlerden biri olan Aytun Çıray, yaşananları ilk kez anlattı.


  • 18 Ekim 2020 Pazar


KORAY AYDIN'I PARTİYE KABUL ETMEYECEKTİ

Sözcü gazetesinden Uğur Dündar'a konuşan Çıray, Meral Akşener'in Koray Aydın'ı partiye davet etmeyeceğini söylediğini ancak kararında değişikliğe gitiğini söyledi.

''MERAL AKŞENER MANSUR YAVAŞ'IN ADAYLIĞINA MUHALEFET ETTİ''

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında da konuşan Aytun Çıray, "Meral Akşener, Yavaş'ın adaylığına muhalifti. CHP Parti Meclis üyeleri de geçmişteki sözleri yüzünden onun aday gösterilmesine karşıydılar. Gerekçeleri haklı da olabilirdi." dedi.

MERAL AKŞENER'İN İSTİFASI: ''YA DEVLETİ YÖNETİRKEN DE İSTİFA EDERSE?''

Meral Akşener'in Afyon'da istifa kararı aldığı günü anlatan Aytun Çıray, "İyi Parti'de hem de seçmen nezdinde büyük bir travmaydı. Bize destek verenlerin birçoğu, 'Akşener'e devleti teslim etmeyi düşünüyoruz. Ya devleti yönetirken baskı altında kalıp istifa kararı alırsa ne yaparız' sorusunu soruyordu." dedi.

İDRİS NAİM ŞAHİN KRİZİ

Meral Akşener'in yerel seçimlerde İdris Naim Şahin'i aday göstermek için yaptığı görüşmelerin de rahatsızlığa neden olduğunu belirten Çıray, Şahin döneminde atanan isimlerin çoğunun FETÖ'cü çıktığına dikkat çekti.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *