16 Ocak 2021 Cumartesi

TRUMP AİLESİ'NDE ÇATLAK: İVANKA TRUMP YEMİN TÖRENİNE GİDECEĞİNİ AÇIKLADI

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump’ın ABD'nin yeni Başkanı Joe Biden’ın yemin törenine katılma konusunda, babasıyla fikir ayrılığına düştüğü iddia edildi.


  • 12 Ocak 2021 Salı

 
Ivanka Trump, babasının katılmayacağını açıklamasına rağmen Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin törenine katılma planları yapıyor. Baba Trump ise geçtiğimiz hafta 20 Ocak’ta Joe Biden’ın yemin törenine katılamayacağını açıklamıştı.

Ivanka Trump’ın 2024 seçimleri için çalışmalara şimdiden başladığı da iddialar arasında.

Konuyla ilgili açıklama yapan ancak kimliği açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisi, ‘Ivanka umut verici siyasi kariyerinin tehlikede olduğundan endişeleniyor. Bu yüzden itibarını kurtarmak için elinden geleni yapıyor.’ dedi.  Ivanka'nın babasının sesi olmak istediği ve halka borçlu oldukları için açılış törenine katılmak istediği iddia edildi. Başkan Trump’ın Ivanka’ya açılışa katılmasının binlerce destekçi kaybına mal olacağını ve kendisine verebileceği en kötü karar olacağını söyledi.   Ivanka Trump daha önce kongre binasını basan göstericileri ‘vatanseverler’ olarak tanımladığı bir tweet atmış fakat gelen tepkilerden dolayı kısa süre sonra silmişti.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *