11 Nisan 2021 Pazar

OSMAN ÖCALAN TRT'YE NEDEN ÇIKTI?

Osman Öcalan'ın TRT'de konuşturulmasını diline dolayanlar, programın muhtevasından habersiz olarak bu eleştiriyi yapıyor. Oysa Osman Öcalan TRT'ye çıkınca bakın ne oldu;


  • 05 Nisan 2021 Pazartesi


Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, TRT'nin bölgeye Kürtçe yayın yapan kanalı olan TRT Kurdî'ye çıktı ve dedi ki;
 “Biz Türkiye’den ayrılmak istemiyoruz. Türkiye halkıyla da bir sorunumuz yok. Türkiye çok güzel bir ülke. Biz bir arada yaşamak istiyoruz. Kandil’de bir ekip var. Biliyoruz ki dünyadaki bazı güçler Kandil’i kendi çıkarlarına göre kullanıyor. Birçok odak Kandil üzerinden Türkiye’ye oyunlar oynuyor. Bunu da Kürtler adına yapmaya çalışıyorlar ama şunu diyebiliriz ki Kandil, meşruiyetini kaybetmiştir. Bu yüzden söyledikleri şeyin bir geçerliliği yok. Kandil asla Kürtleri temsil edemez.”

- Osman Öcalan, terör örgütü PKK'nın gerçek yüzünü anlattı. Ve özellikle de dağa çıkmayı "dava" olarak gören Kürt gençlerine seslendi; PKK'nın Kürtleri nasıl kandırdığını, PKK’nın dış güçlerin aracı olduğunu, Kürtleri temsil etmediğini anlattı.

- Yıllarca PKK içinde bulunan örgütün üst düzey yöneticilerinden birinin bu açıklamaları “terörle mücadele” kapsamında çok önemli bir araçtır. Başka ülkelerde de benzer propaganda metotlarının uygulandığını gördük. Ayrıca benzer biçimde eski FETÖ'cüler de itirafçı olduktan sonra örgütün iç yüzünü hem devlet televiyonlarında hem de başka mecralarda anlatmaya devam ettiler..

-  Terörle mücadele sadece sahada değil, aynı zamanda algılarda da sürdürülmesi gereken bir mücadeledir. Özellikle PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerinin uluslararası güçlerin medya desteğini de arkasına alarak kendilerini masum ve mağdur gibi göstermelerine karşılık, bu örgütün gerçek yüzünü anlatan eski üst düzey yöneticilerinin kamuoyu önüne çıkması, terörle mücadelede toplum desteğinin alınması açısından Batılı diğer devletlerce de sıkça kullanılan bir stratejidir.

- Osman Öcalan, 2004 yılında PKK’dan ayrılmış ve Kuzey Irak’ta yaşamaktadır. PKK’nın ölüm tehditleri altında yaşadığı medyaya defalarca yansımıştır. Kırmızı bültenle arandığı bilgisi doğru değildir. Kırmızı bültenle neden aranıp aranmadığı da siyasi polemik konusu yapılacak bir şey değildir. Devletin güvenlik ve istihbarat kurumalarının terör örgütüyle mücadele için nasıl bir strateji yürüttüklerini bilmiyoruz. Ulusal güvenlik stratejilerini muhalefet aracı haline getirmek terör örgütlerinin işine yarar sadece. Osman Öcalan herhangi bir davadan PKK ilişkisi nedeniyle Türkiye’de ceza almamıştır.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *