21 Ekim 2021 Perşembe

ERDOĞAN: GENÇLERLE ARAMIZA GİREMEZSİNİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençlerle aramıza girmek isteyenlere diyoruz ki siz kendi işinize bakın


  • 10 Ekim 2021 Pazar

Adana'da 'Gençlerle Buluşma Programı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu yolda gençlerle yürüdüm, netice aldım. Gençlerle aramıza girmek isteyenlere diyoruz ki siz kendi işinize bakın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Adana Müzesi'nde 81 ilden üniversiteyi kazanan öğrencilerle 'Gençlerle Buluşma Programı' gerçekleştirdi.

-"Bu yolda gençlerle yürüdüm, netice aldım. Gençlerle aramıza girmek isteyenlere diyoruz ki siz kendi işinize bakın."

-"Ben yeni bir terim ortaya koydum. Bizimki hangi kuşaktan? Bizimki 'teknofest kuşağı' iyi değil mi? Türkiye'de her alanda gençlerimize en çok hizmeti getiren, yatırımı yapan yönetim biziz."

"Gençler siz hiç 45 lira burs yardımı aldınız mı? Göreve geldiğimde burs 45 liracıktı. Şimdi nerede burs? Bir de buna tabii beslenme yardımı var."

-"Şimdi Bay Kemal; İzmir Milletvekili. İstanbul'dan şu anda İzmir'e arabana biniyorsun, azami 3,5 saatte varıyorsun. Peki, bir teşekkürü var mı? Yok. Aslında yapılan hizmetlerden en çok faydalananlar da bunlar."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a en sevdiği dizi filmleri soran bir gence Erdoğan şu yanıtı verdi:

-"Dizi film izleme imkanım hiç yok. Bütün derdim ülkeme yatırım, hizmet. Yakın arkadaşlarım bilir Gece 12.00'lere kadar çalışırım. Haftada 2-3 gün baskete zaman ayırmaya çalışıyorum. Akşamları külliyeden çıktıktan sonra 4 bin 5 bin yapmaya çalışıyorum."

-"Amerika'nın göbeğinde, New York'ta böyle bir binayı inşa ediyorsunuz. Bu Türkiye'nin medarı iftiharıdır. Şimdi bir derdim daha var: Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne demir yolunu monte etmek."

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *