21 Ekim 2021 Perşembe

ARTIK TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarına tahammülümüz kalmamıştır. Tehditleri bertaraf etmeye kararlıyız. En kısa sürede gereken adımları atacağız" dedi.


  • 12 Ekim 2021 Salı


Kabine Toplantısı'nın ardından basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde polislerimize yönelik son saldırı ve topraklarımızı hedef alan tacizler artık bardağı taşırmıştır." dedi.

Erdoğan, "Suriye'den ülkemize yönelik terör saldırılarının kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. Buralardan kaynaklanan tehditleri, ya oralarda etkin olan güçlerle birlikte ya da kendi imkanlarımızla bertaraf etmekte kararlıyız. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız.açıklamasında bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ismi değiştirildi

Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı isminin değiştirildiğini belirterek, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz. Siyasi partilerden özel sektöre ve sivil toplum kuruluşlarına kadar her kesimden bu tarihi projeye destek vermelerini bekliyoruz" dedi.

'Fahiş fiyatlara yönelik her türlü tedbirleri alıyoruz'

Erdoğan, Türkiye'nin 'en iyi kriz yönetimi yürüten ülkelerin başında' geldiğinin altını çizen Erdoğan, "Türkiye salgında en iyi kriz yönetimi yürüten ülkelerin başında geliyor. Bizim önceliğimiz milletimizin huzuru, refahıdır. Fahiş fiyat artışlarından dolayı sıkıntıya düşen çalışan ve üreticilerimiz için her türlü tedbiri alıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göç İdaresi Başkanlığın'ın kurulacağını açıklayarak, "Göç İdaresi Müdürlüğünün statüsünü değiştirerek Göç İdaresi Başkanlığı'na dönüştürüyoruz" dedi.

'750 engelli öğretmen ataması yapılacak'

Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 750 engelli öğretmen ataması yapacaklarını da açıkladı.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkemizi yatırım, üretim, ihracat, istihdam temelleri üzerinde, cari dengemizi 'fazla' yönünde sürekli geliştirerek büyütmeyi sürdüreceğiz"

Türkiye'nin göçmen yükünü kaldıracak bir gücünün kalmadığını belirten Erdoğan, "Son dönemde göç yönetiminde de yeni strateji ve uygulamaları da devreye alıyoruz. Son 5 yılda 2 milyon 350 bin kişiyi ülkemize giriş yapmadan sınırda engelledik. Artık bu yükü tek başına üstlenmemiz mümkün değildir. Sadece maddi külfet paylaşımıyla meselenin çözülemeyecek boyuta ulaştığını herkes görmelidir. Türkiye'nin bu doğrultuda atılacak her adıma katkı sağlayacağından kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *