29 Ocak 2023 Pazar

İŞTE BILL GATES'İN TERCİH ETTİĞİ AKILLI TELEFON

Microsoft'un kurucu ortağı ve milyarder iş insanı Bill Gates, iPhone değil Android takımında olduğunu bir kez daha belli etti.


  • 18 Ocak 2023 Çarşamba

Reddit'te düzenlenen Bana İstediğini Sor (Ask Me Anything) etkinliğine katılan Gates, bir Reddit kullanıcısının sorusu üzerine “Samsung Fold 4” kullandığını açıkladı.

Burada bir takipçinin sorusu üzerine Gates, "Güney Kore'de gördüğüm Samsung Yönetim Kurulu Başkanı JY Lee’nin bana verdiği bir Samsung Fold 4'u kullanıyorum" şeklinde yanıt verdi ve şöyle devam etti:

“Tabii ki Outlook ve pek çok Microsoft yazılımını kullanıyorum. Ekran boyutu nedeniyle tablet kullanmıyorum, sadece telefon ve taşınabilir bilgisayar kullanıyorum. Microsoft bazı araştırma ve ürün planlarına beni de dahil ediyor ancak donanım yol haritaları hakkında güncel bilgiye sahip değilim. Masaüstü bilgisayarım Windows Surface Studio. Surface Hub'ı da çok seviyorum.”

Galaxy Z Fold4 Fotoğraf: Samsung

Galaxy Z Fold4 pek de ucuz olmayan katlanabilir bir akıllı telefon; ABD'de yaklaşık 1.600 dolara satılıyor ve bu Apple'ın iPhone 14 ve 14 Pro'sunun başlangıç fiyatından daha pahalı.

Android, dünya çapında mobil işletim sistemi pazar payının yaklaşık %72'sine sahip. Apple ise pazar payının neredeyse %27'si ile ikinci sırada yer alıyor.

Gates, 2021 yılında verdiği bir başka mülakatta da ‘her şeyi takip etmek’ istediği için Android kullandığını belirtmişti. ‘Sık sık iPhone'larla oynadığını’ ancak alışkın olduğu için Android'ine bağlı olduğunu söyleyen Gates, “Bazı Android üreticileri Microsoft uygulamalarını benim işimi kolaylaştıracak şekilde önceden yüklüyor" demişti.

2000'de Microsoft CEO'luğundan istifa eden Gates, ‘şimdiye kadarki en büyük hatasının’ Google'ın Android'i geliştirmesine izin vermek olduğunu söylemişti.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *