13 Mayıs 2021 Perşembe

DİYARBAKIR YEMYEŞİL

Ak  Partili Bağlar Belediyesi’nin  kendi imkanlarıyla kazandırdığı parklar, baharın gelmesiyle birlikte cıvıl cıvıl görüntülere büründü.


  • 08 Nisan 2021 Perşembe

Ahmedi Hani Parkı’nı vatandaşların hizmetine açan Başkan Hüseyin Beyoğlu,”Kendi kaynaklarımız ve imkanlarımızla hayata geçirdiğimiz parkların beğeni kazanması bizi daha güzel projeler gerçekleştirmeye motive ediyor.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Yaşamı Güzelleştiriyor
Kimisi çocuklarıyla oynuyor, kimisi arkadaşıyla ders çalışıyor, kimisi de ailece yemek yiyor. Bazıları da zinde kalmak için parkurlarda yürüyüş yaparak sağlıklı yaşam için bol oksijenli ortamda nefes alarak yaşamın keyfini çıkarıyor. Her yaş grubundan insan baharın gelişiyle oluşan enfes havada zaman geçirirken, en çok da kadın ve çocuklar tablodan memnun kalıyor.
Renkli görüntülerin adresi Bağlar Belediyesi’nin son dönemlerde hayata geçirdiği park projeleri. Diyarbakır’a özgü ağaç türleriyle donatılan ve yeşil alan görüntüsüyle farklılık yaratan parklar sosyal yaşamı güzelleştirme imkanı sunuyor.

Ailelerin Uğrak Mekanı Haline Geldi
Bağcılar Mahallesi havaalanı yolu üzerinde 7 bin 500 m2’lik alanda inşa edilerek geçtiğimiz yıl içerisinde hizmete açılan Selahaddin Eyyubi Parkı, vatandaşların akın ettiği mekanların başında geliyor.
İşlek bir noktada bulunan parka gelen vatandaşlar, yapılan hizmeti değerli bulduklarını ifade ederek memnuniyetlerini dile getirdi.
Çocuklarıyla birlikte zaman geçiren Şükran Ata,”Belediyemiz bizleri düşünerek güzel bir park yapmış. İnşallah bu hizmet ilçemizin her noktasına yayılır. Halkımızın bunlara ihtiyacı var. Ailece gelip dinlenebiliyoruz. İnsana ferahlık veriyor.  Yapanlardan Allah razı olsun.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.
“Çocuklar ve aileler için çok güzel bir hizmet. Ancak bu kadar olur. Burası çevrede yaşayan bizler için büyük şans” sözleriyle memnuniyetini dile getiren Selman Ateş, belediye yönetimine teşekkür etti.

Öğrenciler Parktan Çok Memnun
Parkta ders çalışan öğrencileri görmek de mümkün. Bunlardan biri Şevval Bayram. Yakınlardaki bir kursta eğitim alarak üniversite sınavlarına hazırlandıklarını dile getiren Bayram,”Ders aralarında arkadaşımla beraber buraya gelerek dinleniyoruz. Bu arada soru çözdüğümüz zamanlar da oluyor. Parkın yeri de çok güzel. Hakikaten güzel bir hizmet olmuş. Allah belediyemizden razı olsun,başka ne söylenebilir ki?.” dedi.
Lise öğrencisi Muhammed Kayar’ı da arkadaşı ile beraber ders çalışırken bulduk. Parkın doğal görüntüsünden memnun kaldıklarını belirten Kayar,”Buraya her yaş grubundan insan geliyor. Biz de fırsat buldukça geliyoruz. Güzel havada arkadaşımla birlikte bol oksijenli bir ortamda ders çalışıyoruz. Çok da güzel oluyor. Bu hizmeti kazandıran belediyeye teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Başkan Beyoğlu, Çok Amaçlı Parkta Vatandaşları Ziyaret Etti 

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, çok amaçlı olarak inşa edilen ve içerisinde çeşitli sosyal donatıların bulunduğu Ahmedi Hani Parkı’na çıkarma yaptı.
 Belediyenin imkanlarıyla hayata geçirilen parkta incelemelerde bulunan Başkan Beyoğlu, vatandaşlarla sohbet etti.  
Kendi imkanlarıyla hayata geçirdikleri projelerin ilçenin çehresini değiştirdiğini ifade eden Başkan Beyoğlu,” Medeniyetimizin sembol değerlerinden Ahmedi  Hani’nin ismini verdiğimiz parkımızın projesi  çeşitli sosyal donatılar ve sportif alanları kapsıyor. Çocuklara yönelik oyun alanları, engellilere yönelik olarak da özel tasarlanan bölümler var. Kompleks şeklindeki  projenin içerisinde basketbol ve futbol sahaları, bisiklet yolu, yürüyüş parkurları, geniş alana hitap eden rekreasyon alanları ve dinlenme mekanları yer alıyor. Kendi imkanlarımızla kazandırdığımız projelerle ilçemizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz.”dedi.

Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanları doldurun *